Достапни линкови

Бергант -по изборите новата Влада да продолжи со реформите


Избори 2011
Граѓаните да излезат и да го дадат својот глас, бидејќи се работи за иднината на земјата, изјави амбасадорот на Словенија Алан Брајан Бергант.
Тој се надева дека набргу новата Влада ќе продолжи со реформите, што побргу да го реши прашањето за името,и да се подобри состојбата со медиумите.
Бергант ги посетува избирачките места во Скопје. Од Амбасадата на Словенија има тројца набљудувачи на изборите.
XS
SM
MD
LG