Достапни линкови

Русија ја критикуваше мисија на НАТО во Либија


Заменик премиерот на Русија Сергеј Иванов
Заменик премиерот на Русија Сергеј Иванов денеска го критикуваше проширувањето на воената интервенција во Либија, од страна на НАТО. НАТО вчера соопшти дека во мисијата ќе вклучи и борбени хеликоптери . Според очевидците и денеска воени авиони на НАТО вршат воздушни напади врз Триполи.
Русија се воздржаа од гласањето на резолуцијата на ОН за овластување на мисијата во Либија, која има за цел да ги заштити цивилите.
XS
SM
MD
LG