Достапни линкови

Нападнат нафтен резервоар во Ирак


Резервоар на нафта во јужниот дел на Ирак бил нападнати доцна синоќа , но инцидентот не влијаел на извозот, соопштуваат ирачките власти. Властите велат дека се испитува што го предизвикало пожарот во резервоар на нафта Зубаир во покраината Басра. Нафтената индустрија во Ирак е често мета на милитанти.
XS
SM
MD
LG