Достапни линкови

Штип-поради реклами, едно избирачко место отворено подоцна


избори
Во Штип утрово, едно избирачко место било отворено со еден час задоцнување. Претседателката на избирачкиот одбор Елена Ташкова, објасни дека гласачкото место е отворено со еден час задоцнување, поради неостранет рекламен материјал на две политички партии во непосредена близина на изборното место. Затоа што е почнато подоцна , гласањето на ова избирачко место ќе трае до 20 часот.
XS
SM
MD
LG