Достапни линкови

Пакистан-6 луѓе загинале во експлозија на бомба


Полицијата соопшти дека најмалку шест луѓе загинале, а 11 се повредени во експлозија на бомба во еден мал град во близина на северозападниот пакистански град Пешавар, соопшти полицијата. Според нив, бомбата била подметната во близина на пазар во градот Матани, кој се наоѓа во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG