Достапни линкови

Јонуз ќе анализира пред да донесе став за евентуална оставка


Арената Филип Втори
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз по синоќашниот пораз од Ирска , најави дека ќе направи длабока анализа за се што е направено и за неколку денови пред Управниот одбор на ФФМ ќе каже каков став има за неговата работа. Според него Македонија требало да има 10-11 бодови, а не 4 колку што има сега. Македонија вчера од Ирска прими два гола и промаши пенал. Во групата „Б“ од кфалификациите за Европско првенство Македонија е на претпоследното место, за нас е само Андора.
XS
SM
MD
LG