Достапни линкови

Гејтс: САД и натаму воено присутни во Азија


Роберт Гејтс
Соединетите држави сакаат да го задржат цврстото воено присуство во Азија, со ново вооружување, за да ги заштитат сојузниците и да ги обезбедат трговските поморски патишта. Ова денеска во Сингапур го изјави американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс. На собирот во Сингапур учествуваат голем број министри за одбрана од азиските земји.
XS
SM
MD
LG