Достапни линкови

Претставничкиот дом со критики за Обама околу Либија


Претставничкиот дом го критикуваше претседателот Барак Обама за испраќањето американски војници против Либија без одобрување од Конгресот. Во резолуцијата се бара од Обама во рок од 14 дена да одговори кои се целите на воената операција, колку таа чини и како ќе влијае врз другите две американски војни во Ирак и Авганистан. Резолуцијата не е обврзувачка.
XS
SM
MD
LG