Достапни линкови

Квалификации за ЕП во фудбал: Македонија ја пречекува Ирска


Македонската фудбалска репрезентација вечер во Националната арена „Филип Втори“ во рамките на 6.коло од квалификациите за ЕП 2012 ја пречекува репрезентацијата на Ирска. Ова е натпревар од Б групата, а покрај овој дуел играат уште Русија со Ерменија и Словачка со Андора. Словачка, Русија и Ирска имаат по 10 бодови, Ерменија 8, Македонија 4, а Андора е последна без бод.
XS
SM
MD
LG