Достапни линкови

Стивен Корн е новиот Претседател на Радио Слободна Европа


Steven W. Korn
Стивен Корн, поранешен потпретседател и шеф на оперативниот одел на Си Ен Ен е наименуван за Претседател на Радио Слободна Европа од страна на бордот директори.
Во неговата нова улога, Корн ќе биде одговорен за програмата и операциите на Слободна Европа во 21 земја, меѓу кои Авганистан, Пакистан, Русија и Македонија.
XS
SM
MD
LG