Достапни линкови

Протести во неколку градови во Сирија


Над 50 илјади луѓе демонстрирале денеска во сиријскиот град Хама, барајки оставка од владата. Анти-владини протести имало и во други сиријски градови, а безбедносните сили пукале во водух за да ги растераат демонстрантите. Нема информации за повредени.
XS
SM
MD
LG