Достапни линкови

Наполитано - Лашкар е Таиба е можна закана за САД


Џенет Наполитано
Првиот човек на американската внатрешна безбедност Џенет Наполитано ја поврза пакистанската милитантна група Лашкар е Таиба со Ал Каеда изјавувајки дека е можна закана за САД.
Наполитано ова го изјави по разговорите кои минатата недела ги имаше со преставници на Индија кои ја обвинија оваа група дека стои зад нападите во Мумбаи во кои загинаа 166 лица.
Според Индија, Лашкар е Таиба е подржана од главната пакистанска разузнавачка агенција.
XS
SM
MD
LG