Достапни линкови

Прво појавување на Младиќ пред Хашкиот трибунал


екстрадицијата на Младиќ
Поранешниот командант на Војската на Република Српска Ратко Младиќ денеска прв пат ќе застане пред Хашкиот трибунал за да се изјасни за обвиненијата за геноцид. Младиќ беше уапсен во Србија по 16 години бегство. Неделава во Белград дојде до нереди за време и по митингот за поддршка на поранешниот командант .
XS
SM
MD
LG