Достапни линкови

Пожар во руски склад за оружје - 12.000 евакуирани


Властите во централна Русија се обидуваат да изгаснат пожар кој настана во магацин за оружје во кој се чувале 10.000 парчиња амунуниција а поради инцидентот се евакуирани 12.000 луѓе. Претставник на руските власти потврди дека неколкумина се здобиле со изгореници во пожарот и се наоѓаат во болница. Министерот за одбрана Микаил Сурков рече дека нема загинати припадници на војската во пожарот.
XS
SM
MD
LG