Достапни линкови

Експлозии во Триполи во близина на домот на Гадафи


Неколку експлозии одекнаа во главниот град на Либија доцна вчеравечер. Тртиполи е мета на воздушните напади на НАТО, со цел заштита на цивилното население од лојалистите на лидериот на северноафриканската земја Муамар Гадафи. Една од експлозиите се случи во населбата каде е лоцирана резиденцијата на лидерот, не далеку од центарот на главниот град. Армиски бараки кои наоѓаат во близина на домот на Гадафи беа мета на минатонеделните напади на Алијансата.
XS
SM
MD
LG