Достапни линкови

Временска прогноза: претпладне сончево, попладне врнежливо


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има поинтензивен пороен дожд со појава на град и засилен ветер. Утринската температура се движи од 10 до 17, а дневната ќе биде во интервалот од 22 до 30 степен. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до 15 и дневна до 28 степени.
XS
SM
MD
LG