Достапни линкови

Мулен-ќе биде опасно ако САД сега се откажат од Пакистан


Адмирал Мајк Мулен
Шефот на американскиот Генералштаб Мајк Мулен изјави дека ќе биде опасно Соединетите држави сега да се откажат од Пакистан. Неговиот коментар доаѓа откако денеска беа убиени 23 војници на контролен пункт на границата меѓу Пакистан и Авганистан. Полицијата соопшти дека околу 200 милитанти влегле од Авганистан и го опколиле пунктот по што дошло до борби.
Релациите помеѓу Пакистан и САД се заладија , откако американските специјални сили го убија Осама бин Ладен на пакистанска територија.
XS
SM
MD
LG