Достапни линкови

Авганистан- заробен поранешен соработник на Осама бин Ладен


Висок оперативец на Ал Каеда и поранешен соработник на Бин Ладен, е заробен во северен Авганистан, соопштуваат од НАТО. Од таму велат дека уапсиле маж кој можеби бил со Осама бин Ладен во 2001-та . Од Алијансата не соопштуваат повеќе детали освен дека човекот бил уапсен за време на операција во Нахри Шахи, во провинцијата Балк. Бин Ладен беше убиен на 2 мај во Пакистан.
XS
SM
MD
LG