Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Кина, најмалку 4 жртви


Работник во Кина
Најмалку четири луѓе загинале во експлозија во фабрика за алуминиумски производи во северозападна Кина, соопштуваат тамошните власти. Во експлозијата се повредени уште 16 луѓе, а двајца работници се водат за исчезнати. Првите податоци од истрагата покажале дека експлозијата не е намерна.
XS
SM
MD
LG