Достапни линкови

Шаљиќ:Младиќ пред 2 години тајно се лекуваше од рак


Ратко Младиќ по апсењето
Адвокатот на Ратко Младиќ соопшти дека неговиот клиент пред две години тајно се лечел од рак во белградска болница. Адвокатот Милош Шаљиќ вели дека има медицинско досие кое покажува дека бил лекуван во 2009-та. Тој одби да каже во која болница и кој доктор го лекувал Младиќ. Портпаролот на српското обвинителство вели дека документите се лажни. Младиќ кој беше уапсен минатата недела на српска територија, се очекува утре да биде изведен пред Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG