Достапни линкови

Продолжуваат борбите во главниот град на Јемен, Сана


Чад се издига над Сана
Илјадници вооружени луѓе се упатиле денеска кон главниот град на Јемен, Сана за да го подржат нивниот лидер Шеик ал Ахмар во борбите со безбедносните сили на претседателот Али Абдула Салех. Борбите во главниот град траат четири денови. Извештаите велат дека во текот на ноќта загинале најмалку 15 луѓе . Освен во Сана, судири има и во градот Таез .Во Таез загинале повeќе од 40 луѓе во текот на неделава откако прекина примирјето меѓу безбедносните сили и демонстрантите.
XS
SM
MD
LG