Достапни линкови

Кинески хакери нападнале имејл на американски високи претставници


Американската интернет група Гугл соопшти дека хакери од Кина компромитирале лични имејл сметки на стотици американски високи претставници, воен персонал и новинари. Гугл не прецизира за кои делови на американската влада станува збори и дали притоа биле извлечени доверливи информации.
XS
SM
MD
LG