Достапни линкови

Времето денеска претпладне сончево,попладне нестабилно


Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно со појава на дожд и грмежи, локално ќе има и појава на град и засилен ветер.
Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 22 до 29 степени.Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 28 степени
XS
SM
MD
LG