Достапни линкови

Фридам хаус ги објави непочитувачите на човекови права


Меѓународната организација за човекови права Фридам Хаус денеска објави список со земји непочитувачи на правата на луѓето. Туркменистан и Узбекистан се сместени во групата „најлоши меѓу најлошите“. А на прагот да влезе во таа група се и Белорусија и Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG