Достапни линкови

Карзаи во посета на Италија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ќе допатува во еднодневна посета на Италија на разговори со италијанскиот премиер Силвио Берлускони. До посетата на Карзаи доаѓа смо еден ден откако тој остро го критикуваше НАТО поради акциите во кои страдаат цивили, предупредувајки дека странските сили во Авганистан би можеле да се сметаат за окупаторски.
XS
SM
MD
LG