Достапни линкови

Шатлот Ендевур безбедно слета


Спејс шатлот Ендевур денеска слета во Вселенскиот центар Кенеди, на Флорида, со што ја заврши својата последна мисија. Шатлот Ендевур беше во вселената 16 дена, при што екипажот работеше на Меѓународната вселенска станица. Последниот американски шатл, Атлантис, ќе биде лансиран во јули.
XS
SM
MD
LG