Достапни линкови

Во нападите на НАТО загинале 718 цивили, тврди либиската влада


Муса Ибрахим
Во воздушните напади на НАТО во Либија загинале 718 цивили, а над 4 илјади се повредени, соопшти портпаролот на либиската влада Муса Ибрахим. Повикувајќи се на информации од министерството за здравство, Ибрахим истакна дека овие бројки не ги опфаќаат загинатите припадници на оружените сили. Агенциите јавуваат дека не постои начин за независна проверка на тврдењата на либиската влада.
XS
SM
MD
LG