Достапни линкови

Мајами Хит поведе во финалето на НБА лигата


Кошаркарите на Мајами Хит поведоа со 1:0 во финалето на НБА лигата, откако во првиот натпревар изутрината по европско време, на домашен терен го совладаа Далас Маверикс со 92:84. Најефикасни на мечот беа Леброн Џејмс со 24 и Двејн Вејд со 22 поена. Вториот финален натпревар се игра в четврток, а шампион на НБА лигата ќе биде оној тим кој прв ќе дојде до четири победи.
XS
SM
MD
LG