Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне нестабилно


Времето во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево, а попладне наместа нестабилно, облачно со пороен дожд и грмежи локално во форма на невреме. Утринската температура се движи од 10 до 16, а дневната ќе биде од 22 до 30 степени.
Во Скопје и околината попладне ќе биде нестабилно со локален дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.
XS
SM
MD
LG