Достапни линкови

Ивон:на 5 јуни секој со право на глас треба да гласа


Луѓе чекаат да гласат за изборите во 2009-та
Амбасадорот на Велика Британија Кристофер Ивон очекува предвремените парламентарни избори да бидат фер и демократски. Тој изјави дека на 5 јуни секој Македонец со право на глас треба да го даде својот глас. Треба да се знае дека гласањето е лична работа и секој треба самостојно да гласа, така што се надевам дека се ќе биде во ред и изборите ќе бидат гордост за Македонија, рече Ивон.
XS
SM
MD
LG