Достапни линкови

Русија-пронајден осомничениот за убиство на Политковскаја


Убиената новинарка Ана Политковскаја
Руските власти соопштија дека уапсиле човек за кого се сомневаат дека е убиец на новинарската Ана Политковскаја. Осомничениот бил уапсен во Чеченија. Оние кои го нарачале убиството не беа откриени, а истрагата наиде на многу критики од странство. Политковскаја беше убиена во 2006-та.
XS
SM
MD
LG