Достапни линкови

Борби во Сана - Салех не се повлекува од власта


Сана - Јемен
Во Сана, како што јавуваат медиумите, избувнале нови борби меѓу бунтовниците и силите на Претседателот Али Абдула Салех кој се обидува да го задуши бунтот против неговото над 30-годишно владеење.
Вчера владини авиони бомбардираа цели околу јужниот град Зинџибар, каде радикални исламистички милитанти соопштија дека ја превзеле контролата. Таму загинале 21 војник, а се јавува за 50 жртви во борбите во Таиз.
XS
SM
MD
LG