Достапни линкови

Карзаи - НАТО ризикува да биде виден како окупациона сила


Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи ги предупреди странските сили предводени од НАТО дека ризкуваат да бидат почуствувани како окупациони сили доколку при НАТО воздушните напади и натаму има цивилни жртви.
Коментарот на Карзаи доаѓа по воздушните напади на НАТО во јужен Авганистан викендов кога загинаа 14 цивили.
XS
SM
MD
LG