Достапни линкови

Зума: Гадафи е подготвен за условено примирје


Либискиот лидер Моамер Гадафи е подготвен за примирје, но побара и неколку услови. Ова го изјави претседателот на Јужна Африка Џејкоб Зума по состанокот со Гадафи во Триполи. Зума додава дека либискиот лидер е подготвен да ја прифати иницијативата на Африканската Унија за прекин на вооружените напади од двете страни.
XS
SM
MD
LG