Достапни линкови

Еврозоната бара побрзо решавање на грчкиот проблем


Претседателот на Еврогрупата Жан-Клод Јункер
Претседателот на Еврогрупата Жан-Клод Јункер побара проблемот со долгот на Грција да биде решен до крајот на јуни. Тој по средбата со францускиот претседател Никола Саркози изјави дека е оптимист за прашање на грчкиот долг. Европската унија работи на вториот спасувачки пакет за Грција
XS
SM
MD
LG