Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремен локален дожд проследен со грмежи како и со засилување на ветерот.Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 20 до 28 степени.Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време и релативно топло со сончеви периоди и со краткотраен пороен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 26 степени. И во текот на оваа недела ќе се задржи нестабилно време.

XS
SM
MD
LG