Достапни линкови

Обама му најде замена на Мајк Мулен


Генерал Мартин Демпси
Претседателот на Соединетите држави Барак Обама го одбра армискиот генерал Мартин Демпси да го замени Адмирал Мајк Мулен како шеф на Генералштабот. За заменик на Демпси, Обама го назначи адмиралот на морнарицата Џејмс Винфелд. На местото на Демпси, пак, доаѓа генерал Реј Одиерно.
XS
SM
MD
LG