Достапни линкови

Завршена ерупцијата на вулканот во Исланд


I
Ерупцијата на Вулканот Гримсвотан во Исланд е завршена, бидејќи вулканот не е активен неколку денови, соопштуваат од Метеоролошкиот институт во Исланд. Ерупцијата на вулкнанот Гримсвотн започна на 21 мај што предизвика пореметување на авио-сообраќајот во Европа.
XS
SM
MD
LG