Достапни линкови

Младиќ за 2 до 4 дена би можел да биде префрлен во Хаг


Ратко Младиќ може да биде екстрадиран во судот во Хаг најбрзо за два дена, а најдоцна за четири, изјави портпаролот на владата во Србија, Слободан Хомен. Власите ги исполнија условите за изречување, но сега се чека на жалба од Младиќ. Неговиот адвокат најави дека денеска ќе ја испрати жалбата и тоа по пошта. За портпаролот на Владата, тоа е само одолговлекување.
XS
SM
MD
LG