Достапни линкови

Либија:11 мртви во нападите на НАТО


Единаесет луѓе загинале во нападите на НАТО врз воени и цивилни цели во Злитен кој се наоѓа на 150 километри од Триполи, јавуваа либиската новинска агенција Џана. Цел на НАТО нападите биле и градовите Ал Џафра и Тиџи. НАТО од 31 март ја презеде командата над меѓународната воена операција во Либија, чија цел е да ги заштити цивилите од репресиите на силите на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG