Достапни линкови

Авганистан:4-ца мртви при напад на италијанска база


По нападот на италијанската база во Херат
Најмалку тројца цивили и еден полицаец загинале кога милитанти ја нападнале италијанска база во авганистанскиот град Херат, соопштува авганистанската полиција. Од италијанското министерство за одбрана велат дека ниту еден Италијанец не загинал во нападот. По тој напад, следел уште еден во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG