Достапни линкови

Авганистан: напад врз италијанска база


Авганистанската влада соопшти дека милитанти нападнале италијанска база во градот Херат, во западниот дел на земјата. Се наведува дека најпрвин имало самоубиствен напад со автомобил бомба по што дошло до престрелка со неколкумина милитанти надвор од базата.
XS
SM
MD
LG