Достапни линкови

Продолжуваат немирите во Јемен


Протестите во Јемен
И натаму продолжуваат немирите во Јемен, каде стотици исламски милитанти според извештаите ја презеле контролата во јужниот дел од земјата и притоа најмалку 6 лица загинале.
Во меѓувреме има нов бран на насилство и во градот Таиз. Според властите бунтовниците ги заземале клучните позиции во Зинџибару, главниот град на покраината Абијан.
XS
SM
MD
LG