Достапни линкови

НАТО се извини за смртта на авганистанските цивили


Војник на НАТО во покраината Хелманд
НАТО се извини за смртта на авганистанските цивили, кои загинаа при воздушниот напад на Алијансата во јужниот дел на земјата. Мајорот генерал Џон Толан изјави дека мета на војската била една куќа во покраината Хелманд, која се верувало дека милитантите ја користат како база. Во соопштението сепак се вели дека подоцна во куќата биле пронајдени невини цивили.
XS
SM
MD
LG