Достапни линкови

Блатер повторно ќе се кандидира за претседател на ФИФА


Сеп Блатер
Сеп Блатер повторно ќе се кандидира за претседател на ФИФА, откако беа расчистени обвиненијата против него за корупција од страна на комиетот на организацијата. На вчерашното сослушување на комитетот во Цирих, двајца други членови на ФИФА, Мохамед Бин Амам и Џек Ворнер беа суспендирани, поради обвиненија за корупција.
XS
SM
MD
LG