Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето претпладне ќе биде сончево со мала доумерена облачност, а попладне наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд. Утринската температура ќе се движи од 7 до 13 степени, а дневната од 22 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 13 степени, а дневна до 28 степени.
XS
SM
MD
LG