Достапни линкови

ФИФА ги суспендираше Амам и Варнер


Мохамед бин Амам
Светската фудбалска федерација денеска ги суспендираше членовите на Извршниот комитет Мохамед бин Амам и Џек Варнер, откако истрагата покажа дека подмитувале луѓе кои треба да гласаат за претседател на ФИФА. Бин Амам и Варнер сега ќе подлежат на целосна истрага од страна на ФИФА. Претходно Мохамед бин Амам најави дека се повлекува од трката за претседател на ФИФА.
XS
SM
MD
LG