Достапни линкови

Сириските сили убиле најмалку двајца луѓе


Анти-владини протести во Сирија
Безбедносните сили во Сирија убиле најмалку двајца луѓе, а ранети се неколку други, јавуваат активистите од Сирија. Војската утринава навлезе во централните градови Растан и Талбиса, кои беа центри на антивладините протести. Демонстрантите бараат сирискиот лидер Башар ал Асад да си замине од власт. Од почетокот на демонстрациите досега се убиени повеќе од 1000 луѓе, а илјадници се уапсени.
XS
SM
MD
LG