Достапни линкови

Папандреу-реформите мора да продолжат


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу
Грчкиот премиер Јоргос Папандреу, вети дека ќе продолжи со фискалните реформи. Тој изјави дека знае оти реформите се болни, но почнало да се исплатува и економијата ќе се врати на раст во 2012 година. Анкетите на јавното мислење покажуваат дека паѓа процентот на луѓе кои веруваат во владата на Папандреу, една од анкетите дури покажала и дека опозоциската конзервативна партија води за прв пат откако беа порази на изборите пред 20 месеци.
XS
SM
MD
LG