Достапни линкови

Патнички авион се запалил при слетувањето во Атланта


Патнички авион на Делта Ерлајнс се запалил при слетувањето нa аеродромот во Атланта, соопштуваат америакнските власти. Во инцидентот полесно биле повредени 4 патници. Истражителите сe сомневаат дека пукната гума или неисправни кочници се причина за пожарот.
XS
SM
MD
LG